All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ heat resistant thin insulated wire ] match 447 Products.
610m Solid PVC Insulated Copper Wire UL1007 Electric Hook Up Cable
| Conductor Material: | Copper Or Tinned Copper |
|---|---|
| Application: | Heating,motor,transformer Windings And So On,electric Tool,mechanical And Electrical Machine Etc |
| Rated Voltage: | 300V |
XLPE 20 Awg XLPE Hook Up Wire High Temperature Hook Up Wire Heat Insulation
| Name: | XLPE Wire |
|---|---|
| Model: | AWM3321 |
| Diameter: | 1.86-10.66 Mm |
UL3074 12AWG 600V 200C Silicone Rubber Fiberglass Braided Copper Wire for Dehumidifier and Heaters
| Conductor Material: | Copper |
|---|---|
| Diameter: | 12 AWG |
| Insulation Material: | Rubber |
Fire Rated 16-30 AWG Stranded Wire , UL3068 Fiberglass Braided Cable Halogen Free
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Insulation: | Fiber Glass |
600V AWM UL3512 8awg Silicone Rubber Insulated Cable
| Single Wire: | 0.05mm |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Insulation: | Silicone Rubber |
High Temperature Silicone Rubber Wire 0.5mm UL Awm For Home Appliance
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Copper |
| Application: | Various |
Heat Proof High Temperature Silicone Cable , 18-12 AWG Multi Strand Silicone Wire
| Name: | High Temperature Silicone Wire |
|---|---|
| Model: | AWM3134 |
| Insulation: | Silicone Rubber |
FT2 Flame Silicone Copper Wire Test Lead 24AWG 600V UL Flexible UL3135 Braided
| Brand Name: | MYSUN |
|---|---|
| Model Number: | UL3135 |
| Insulation Material: | Silicone Rubber |
32-16AWG PVC insulated copper wire heat proof electrical cable UL1007
| Insulation: | PVC |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 32-16AWG |
22 Awg Silicone Fiberglass Insulated Copper Wire UL 3122 High Temperature Resistant
| Voltage: | 300V |
|---|---|
| Temperature: | 200C |
| Insulation: | Silicone Rubber |

