All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ heat resistant thin insulated wire ] match 447 Products.
600V 150C UL3137 Silicone Covered Wire 305m/ Roll Tinned Copper Electric Cable
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 600V |
| Rated Temperature: | 150C |
305m/ Roll Fiberglass Nickel Plated Copper Cable UL3219 Silicon Coated Wire
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 300V |
| Rated Temperature: | 150C |
UL3071 Fiberglass Insulated Copper Wire 16AWG 600V VDE High Temperature
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone Rubber |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
UL3222 Lighting 305m/ Roll Silicone Flexible Cable UL758 Nickel Plated Copper Wire
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 300V |
| Rated Temperature: | 150C |
200C UL3241 Fiberglass Insulated Copper Wire 305m/ Roll High Temp Silicone Cable
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 300V |
| Rated Temperature: | 200C |
CCC Automobiles FEP Copper Wire 30awg UL1332 200V CSA FEP Insulated Cable
| Band: | Mysun |
|---|---|
| Certification: | CSA/UL/CCC/VDE/ISO |
| Application: | Heating,electrical Appliance,home Appliance |
200.C UL Listed Silicone Sheathed Wire 0.08 Jacket In Black White Red Blue Brown Green
| Material: | Silicone |
|---|---|
| UL Listed: | Yes |
| Color: | Black, White, Red, Brown, Green, Blue |
2000Ft/ROLL UL3133 22awg Nickel Plating Copper Fep Wire
| Model: | UL3133 |
|---|---|
| Conductor Type: | Stranded |
| Conductor: | Tinner Copper |
Single Core UL1726 14AWG Tinned Copper PFA Wire insulated
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | PFA |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
OD 4.92mm 9AWG XLPE Insulation Electric Wire UL3173 For UAV yellow
| Product Name: | UL3173 |
|---|---|
| Insulation: | XLPE |
| Conductor: | Tinned Copper |

