All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ heat resistant thin insulated wire ] match 447 Products.
VDE H05s-K Silicon Single Core Cable 750V Heat Proof Electric Cables
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Copper |
| Application: | Various |
600V 150C Silicone Rubber Insulated Cable UL3134 Tinned Copper
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
UL standard silicone cable UL3135 Flexible Silicone Wire For Tinned Copper Conductor
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200°C |
| MOQ: | 3050M |
305m/ roll UL3123 Silicone Insulated Power Cable 150C XLPE Tinned Copper Wire
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 600V |
| Rated Temperature: | 150C |
200C UL3367 Tinned Copper Insulated Cable 18AWG VDE For Generator
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 300V |
| Rated Temperature: | 200C |
200C Tinned Fiberglass Insulated Copper Wire 305m/ Roll UL3241
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 300V |
| Rated Temperature: | 200C |
305m/ Roll UL3123 Silicone Insulated Copper Cable Home Appliance Tinned Copper Wire
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 600V |
| Rated Temperature: | 150C |
2.5mm Tinned Copper Insulated Cable 200C UL3135 Silicone Rubber Insulated Cable
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 600V |
| Rated Temperature: | 200C |
High Voltage Silicone Rubber Wire VDE H05S-K 750V 180C 0.5mm
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Copper |
| Application: | Various |
Silicone Protected Wire 3050 Length 600V CSA Certified 10awg
| Conductor Type: | Tinned Copper |
|---|---|
| Insulation: | Silicone |
| Jacket Thickness: | 0.08 |

