All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ 305m roll ul tinned copper wire ] match 768 Products.
Tinned Copper Silicone Rubber Insulated Wire Used In Home Appliance/Lighting/Heater
| Voltage: | 600V |
|---|---|
| Temperature: | 200°C |
| Standard: | UL758 |
Silicone Rubber Insulated Wire Used In Home Appliance/Lighting/Heater Tinned Copper High Temperature Electric Wires
| Voltage: | 600V |
|---|---|
| Temperature: | 200°C |
| Standard: | UL758 |
300v 200c Degree UL1332 Tinned Copper FEP Insulated Wire
| Band: | Mysun |
|---|---|
| Conductor Type: | Stranded/Solid |
| Application: | Heating,electrical Appliance,home Appliance |
18AWG Home Appliance Insulated Power Wire Electric Vehicle Wires XLPE Insulated 0.5mmsq Orange Color
| Name: | XLPE Wire |
|---|---|
| Insulation: | XLPE |
| Conductor: | Tinned Copper |
UL1199 20awg Electrical Flexible Hook Up Wire PTFE Cable 600V Rated Voltage
| Product Name: | UL1199 20awg In Electrical High Quality PTFE Wire Cable |
|---|---|
| Color: | All Colors |
| Conductor: | Nickel-plated Copper |
Tin Coated 20AWG 300V UL1007 Tinned Copper PVC Wire
| Model Number:: | UL1007 |
|---|---|
| Application:: | Internal Wireing For Appliance Etc. |
| Conductor Type:: | Stranded |
Round Home Appliance Hook up Wire 22 AWG Awm3289 Flame Retardant Red Headlamp XLPE Insulated Cable
| Name: | AWM3289 |
|---|---|
| Insulation Material: | XLPE |
| Conductor: | Tinned Copper |
Fiberglass Braided Awm UL3122 20AWG Red Silicone Insulated Wire Electric Wire
| Item: | Fiberglass Braided Wire |
|---|---|
| Insulation: | Silicone Rubber+fiberglass |
| Conductor: | Tinner Copper |
18AWG Home Appliance Insulated Power Wire Electric Vehicle Wires XLPE Insulated 0.5mmsq Orange Color
| Name: | XLPE Wire |
|---|---|
| Insulation: | XLPE |
| Conductor: | Tinned Copper |
28AWG Single Core Silicone XLPE Cable 305m/Roll For LED Lighting
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Blue |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |

