All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ 305m roll ul tinned copper wire ] match 768 Products.
Nickel Plated UL1330 Flexible Electrical Wire Tinned Copper Conductor 200C
| Product Name: | UL1330 30AWG FEP Insulation Wire Coated Wire |
|---|---|
| Color: | All Colors |
| Conductor: | Nickel-plated Copper |
2.5mm Tinned Copper Insulated Cable 200C UL3135 Silicone Rubber Insulated Cable
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 600V |
| Rated Temperature: | 200C |
12-18awg 600V UL3134 Silicone Insulated Wire 150C Tinned Copper Conductor Wire
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 600V |
| Rated Temperature: | 150C |
UL1333 FEP Coated High Voltage Electrical Wire Tinned Copper For Heater
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Stranded Tinned Copper |
| Application: | Heating,Industrial,electrical Appliance,Wiring,home Appliance |
30AWG Home Appliance PFA Insulated Wire 150V Tinned Copper
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Stranded Tinned Copper |
| Application: | Heating,Industrial,electrical Appliance,Wiring,home Appliance |
Single Core 28AWG UL3239 20KV 30KV FEP Insulated Wire 200C
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | FEP |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
200C UL3241 Fiberglass Insulated Copper Wire 305m/ Roll High Temp Silicone Cable
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 300V |
| Rated Temperature: | 200C |
Electronic FEP Insulated Wire Tinned Copper Conductor UL1592 For Lighting
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Stranded Tinned Copper |
| Application: | Heating,Industrial,electrical Appliance,Wiring,home Appliance |
200C High Temperature Electrical PTFE Wire Tinned Copper 22AWG 3mm
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Stranded Tinned Copper |
| Application: | Heating,Industrial,electrical Appliance,Wiring,home Appliance |
1 Core PFA Insulated Wire UL1860 Tinned Copper Electrical Wire For Home Appliance
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Stranded Tinned Copper |
| Application: | Heating,Industrial,electrical Appliance,Wiring,home Appliance |

