All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
200°C Rated Temperature UL Standard Super Soft Battery Cable Silicone Wire for Industrial Applications
| Conductor Material: | Copper |
|---|---|
| Diameter: | 1 AWG, 2 AWG, 6 AWG, 4 AWG, 8 AWG, 10 AWG, 14 AWG, 12 AWG, 16 AWG, 18 AWG, 20 AWG, 22 AWG, 24 AWG |
| Insulation Material: | Silicone |
2AWG to 10AWG Battery Connection Cable with Silicone Insulation and M6 M8 M10 Terminals for Automotive Solar RV Car
| Conductor Material: | Copper |
|---|---|
| Diameter: | 2 AWG, 1 AWG, 4 AWG, 6 AWG, 8 AWG, 10 AWG, 12 AWG, 14 AWG, 16 AWG, 18 AWG, 20 AWG, 25mm2, 35mm2, 50mm2, 75mm2, 90mm2, 120mm2, 240mm2, 400mm2 |
| Insulation Material: | Silicone |
UL3916 XLPE Cable 3000V 150C Tinned Copper High Voltage Wire for EV & High Voltage Systems
| Conductor Material: | Tinned Copper |
|---|---|
| Diameter: | 4/0AWG, 3/0AWG, 2/0AWG, 50mm2, 75mm2, 90mm2, 120mm2, 1/AWG, 2AWG, 4AWG, 3AWG, 5AWG, 6AWG, 8AWG |
| Insulation Material: | XLPE |
UL Standard Battery Connection Cable High Temperature High Voltage Silicone Wire for New Energy Applications
| Conductor Material: | Copper |
|---|---|
| Diameter: | 2 AWG, 1 AWG, 4 AWG, 6 AWG, 8 AWG, 10 AWG, 12 AWG, 14 AWG, 16 AWG, 18 AWG, 20 AWG, 25mm2, 35mm2, 50mm2, 75mm2, 90mm2, 120mm2, 240mm2, 400mm2 |
| Insulation Material: | Silicone |
UL1032 Certified Battery Cable with 1000V Rated Voltage and 90C Working Temperature for New Energy Applications
| Conductor Material: | Copper |
|---|---|
| Insulation Material: | PVC |
| Rated Voltage: | 1000VAC |
UL3530 Battery Cable 200C High Temperature 600V Rated Voltage Super Soft Silicone Wire for Energy Storage System
| Conductor Material: | Tinned Copper Wire |
|---|---|
| Diameter: | 1 AWG, 2 AWG, 4 AWG, 6 AWG, 10 AWG, 8 AWG, 12 AWG, 14 AWG, 16 AWG, 18 AWG, 0AWG, 1/0AWG, 2/0AWG, 3/0AWG, 4/0AWG, 25mm, 35mm2, 50mm2, 75mm2, 90mm2, 120mm2, 150mm2, 200mm2, 240mm2, 300mm2, 400mm2 |
| Insulation Material: | Silicone |
UL11627 New Energy Battery Cable with 2000V Rated Voltage 105C Working Temperature and Copper Conductor
| Conductor Material: | Copper |
|---|---|
| Insulation Material: | PVC |
| Rated Voltage: | 2000V |
High Temperature FEP Insulated Wire Harness 200 Degree 30 AWG
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200C |
| Delivery Time: | 7-15 Days |
Nickel Plating Copper Wire PVC Insulation Material and Stranded Conductor Type Mysun Factory Cheap Electrical Wire
| Insulation: | XLPVC |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper Wire |
| OD: | 1.90-5.05mm |
Flexible Battery Cable 200C High Temperature 600V Rated Voltage with Tinned Copper Conductor
| Conductor Material: | Tinned Copper Wire |
|---|---|
| Diameter: | 1 AWG, 2 AWG, 4 AWG, 6 AWG, 10 AWG, 8 AWG, 12 AWG, 14 AWG, 16 AWG, 18 AWG, 0AWG, 1/0AWG, 2/0AWG, 3/0AWG, 4/0AWG, 25mm@, 35mm2, 50mm2, 75mm2, 90mm2, 120mm2, 150mm2, 200mm2, 240mm2, 300mm2, 400mm2 |
| Insulation Material: | Silicone |

