All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ tinned copper silicone electrical cable ] match 427 Products.
Fire Prevention Flexible Insulated Wire , 18 Awg 600v Stranded Wire UL3132
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 30AWG-16AWG |
UL10064 FEP Wire with Multiple AWG Sizes 30V Rated Voltage and 105°C Temperature Rating for Internal or External Interconnection Cable
| Conductor Material: | Tinned Copper |
|---|---|
| Diameter: | 16 AWG, 18 AWG, 20 AWG, 22 AWG, 24 AWG, 26AWG |
| Insulation Material: | Rubber |
UL1901 FEP Wire 600V 200C High Temperature Wire for Industrial Robots and Drones
| Conductor Material: | Tinned Copper |
|---|---|
| Diameter: | 10 AWG, 12 AWG, 14 AWG, 16 AWG, 18 AWG, 20 AWG, 22 AWG, 24 AWG, 6 AWG, 8 AWG, 4 AWG, 2 AWG, 1 AWG, 26AWG, 7AWG, 5AWG, 3AWG, 0AWG, 2/0AWG, 3/0AWG, 4/0AWG |
| Insulation Material: | Rubber |
Heat Proof 300V 200C Insulated Wire UL1332 Different Colors Optional
| Insulation: | FEP |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 30AWG-10AWG |
8 Awg 125C High Voltage XLPE Hook Up Wire 600V UL3195 Heat Resistant
| Voltage: | 600V |
|---|---|
| Temperature: | 125℃ |
| Standard: | UL758 |
UL20723 FEP Multi Core Wire with FEP Insulation for High Temperature Applications in UAV Robots and Industrial Equipment
| Conductor Material: | Tinned Copper |
|---|---|
| Diameter Options: | 2X22, 2X18, 2X20, 3X18, 3X20, 3X22, 4X18, 4X20, 4X22, 5X18, 5X20, 5X22, 6X18, 6X20, 6X22, 7X18, 7X20, 7X22 |
| Insulation Material: | FEP |
CCC 7.60mm 18AWG XLPE Hook Up Wire For Industrial Machine
| Item: | XLPE Hook Up Wire |
|---|---|
| Rated Voltage: | 600-750V |
| Rated Temperature: | 150℃ |
PFA UL1726 Flexible Insulated Wire 305m/ Roll High Temperature Wire
| Product Name: | UL1726 Insulation High Temperature L Resistance Electric Hook-up Wire |
|---|---|
| Color: | All Colors |
| Conductor: | Nickel-plated Copper |
UL1180 PTFE Wire 200C High-Temperature Resistant 12-32 AWG
| Temperature Rating: | 200°C |
|---|---|
| Wire Shape: | ROUND |
| AWG Sizes: | 12, 20, 22, 8, 24, 14, 16, 18, 26 |
UL10362 PFA Wire 600V 250°C High Temperature Sensor Wire for Industrial Applications
| Conductor Material: | Tinned Copper |
|---|---|
| Diameter: | 10 AWG, 12 AWG, 14 AWG, 16 AWG, 18 AWG, 20 AWG, 22 AWG, 24 AWG, 6 AWG, 8 AWG, 4 AWG, 2 AWG, 1 AWG, 26AWG, 7AWG, 5AWG, 3AWG, 0AWG, 2/0AWG, 3/0AWG, 4/0AWG |
| Insulation Material: | Rubber |

