All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ silicone hook up wire ] match 165 Products.
Widely Use Silicone Rubber 600v Electrical Wire with Working Temperature 200 Degree
| Name: | 18 AWG Silicone Insulated Wire |
|---|---|
| Conductor Type: | Stranded |
| Application: | Home Appliance,Headlamp |
200C 13-18AWG High Temperature Stranded Wire / 600v Hook Up Wire UL3071
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Insulation: | Fiber Glass |
Approval Insulated Wire Headlamp Insulated Industrial Proof AWM3135
| Type: | Insulation |
|---|---|
| Conductor Type: | Stranded |
| Application: | Home Appliance,Headlamp |
Fire Prevention Flexible Insulated Wire , 18 Awg 600v Stranded Wire UL3132
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 30AWG-16AWG |
600V High Voltage Thin Lead Wire , FEP Insulated Wire UL1901 200℃
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Insulation: | FEP |
15KV High Voltage 16 Awg Wire , UL3239 Insulated Cable Acid Resistance
| Rated Voltage: | 15KV |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Insulation: | FEP |
600V 250C AWM 14 AWG Wire , High Temperature Hook Up Wire UL10362
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 250℃ |
| Insulation: | PFA |
200C UL758 26AWG fiberglass Rubber Insulated Electrical Wire hook up wire for heating
| Product Name: | Silicone Wire |
|---|---|
| Size: | 12-26AWG 0.3-1.25mm2 |
| Rated Voltage: | 600V |
Ul Listing High Voltage Hook Up Wire , 22 Gauge Insulated Stranded Copper Wire
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 26-1AWG |
Round Home Appliance Hook up Wire 22 AWG Awm3289 Flame Retardant Red Headlamp XLPE Insulated Cable
| Name: | AWM3289 |
|---|---|
| Insulation Material: | XLPE |
| Conductor: | Tinned Copper |

