All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ insulated copper wire ] match 1384 Products.
UL3122 300V 200C 16-24AWG Fiber Glass Silicone Rubber Insulation Electric Wires FT2 For High Temperature Sensor
| Application: | Home Appliance / Heater/ Lighting /Uav |
|---|---|
| Standard: | UL758 |
| Delivery Time: | 7-15 Days |
Internal Insulated Resistance Wire White Tinned Copper AWM1007 For Home Kitchen
| Item: | PVC Insulated Copper Wire |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper Wire |
| OD: | 0.24-1.50 Mm |
Tinned Copper Wire Pvc Power Cable , packing insulated wire
| Item: | PVC Insulated Copper Wire |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper Wire |
| OD: | 1.90-10.66 Mm |
3.0mm Fiberglass Insulated Copper Wire 180C For Coffee Maker Halogen Free
| Voltage: | 300V/500V |
|---|---|
| Temperature: | 180C |
| Insulation: | Fiberglass |
High Voltage Fiberglass Insulated Copper Wire For House Hold UL3254 Standard
| Voltage: | 10000V |
|---|---|
| Temperature: | 250C |
| Insulation: | Fiberglass |
UL Listed PVC Insulated Copper Wire / Pvc Insulated Cable For Air Conditioner UL1007
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 80℃ |
| Insulation: | PVC |
7x26 Stranding Fiberglass Coated Copper Wire For Electrical Applications
| Voltage Rating: | 600V |
|---|---|
| Conductor Jacket: | Yes |
| Conductor Material: | Copper |
250C UL3253 Nickel Plated Copper Wire Silicone Rubber 300V 305m/ roll
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 300V |
| Rated Temperature: | 250C |
CCC Automobiles FEP Copper Wire 30awg UL1332 200V CSA FEP Insulated Cable
| Band: | Mysun |
|---|---|
| Certification: | CSA/UL/CCC/VDE/ISO |
| Application: | Heating,electrical Appliance,home Appliance |
UL758 20AWG PFA Insulated Wire 600V / 150C Red For Heater Home Appliance Light
| Product Name: | PFA Wires |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Insulation: | PFA Wires Rubbe Insulation Cable |

