All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ 600v 250c silicone rubber wires ] match 32 Products.
silicone rubber insulated wire 12-30AWG for electrical appliance with blace red color
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 600V |
| Rated Temperature: | 200C |
UL10362 PFA Insulation Flexible Electrical Wire Nickel Plated Copper 600V 250C for home appliance
| Product Name: | UL10362 PFA Insulation Heating Resistance Electric Wire |
|---|---|
| Color: | All Colors |
| Conductor: | Nickel-plated Copper |
UL758 30AWG Stranded Copper Wire 600V High Temperature Insulation
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Accept Customized |
| Usage: | Inrernal Wiring |
600V 250C AWM 14 AWG Wire , High Temperature Hook Up Wire UL10362
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 250℃ |
| Insulation: | PFA |
Food Grade High Temperature Flexible Tubing Silicone Rubber Sleeve For Coffee Machine
| Temperature: | 180-250C |
|---|---|
| Voltage: | 300-6000V |
| Packaging Details: | 100m per roll |
UL10362 E239689 Electrical Hook Up Wire Tinned Copper PFA Insulation Wire
| Product Name: | UL10362 PFA Insulation Heating Resistance Electric Wire |
|---|---|
| Color: | All Colors |
| Conductor: | Nickel-plated Copper |
High Temperature Flexible Insulated Wire For Headlamp UL3251 250C Rated Temp
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Nickel Plated Copper |
| Size: | 30-10AWG |
250C Rated Temperature Fiberglass Insulated Copper Wire Cable UL3252 Multi Colored
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Nickel-plated Copper |
| Size: | 30-10AWG |
Double Layer FEP Insulated Protection Wire Ul1332 Teflon Wire FEP Electric Wire
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | White |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
UL3265 Low Smoke XLPE Electrical Cable 16awg - 22awg Insulated Stranded Copper Wire
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | White |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |

