All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ 600v 250c silicone rubber wires ] match 32 Products.
UL758 AWM3068 Silicone Rubber Insulated Wire Cables 600V/250C 20AWG FT2 Yellow Robot
| Product Name: | Silicone Rubber Cables |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Insulation: | Silicone Rubbe Insulation Cable |
1.15mm Silicone Rubber Insulated Wire 250C UL3251 High Temperature
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 600V |
| Rated Temperature: | 250C |
250C High Temperature Electrical Wire UL3251 Silicone Rubber Insulated Wire
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 600V |
| Rated Temperature: | 250C |
600V 250C AWM 14 AWG Wire , High Temperature Hook Up Wire UL10362
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 250℃ |
| Insulation: | PFA |
UL 2 - 14 AWG Silicone Electrical Wire Flexible High Temperature Silicone Wire
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | White |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
UL3135 Silicone Stranded Wire 16AWG - 30AWG Electric Cable Used
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | White |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
Food Grade High Temperature Flexible Tubing Silicone Rubber Sleeve For Coffee Machine
| Temperature: | 180-250C |
|---|---|
| Voltage: | 300-6000V |
| Packaging Details: | 100m per roll |
250C High Temperature Electrical Cable , 24 Awg Stranded Wire UL3252
| Voltage: | 600V |
|---|---|
| Temperature: | 250C |
| Insulation: | Silicone Rubber |
E239689 UL1727 Flexible Insulated Wire PFA 600V 250C Rubber Tinned Copper
| Product Name: | UL1727 Insulation High Temperature L Resistance Electric Hook-up Wire |
|---|---|
| Color: | All Colors |
| Conductor: | Nickel-plated Copper |
Nickel copper Electrical Wire UL3251 Silicone Rubber Insulated Wire with red black white color
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 600V |
| Rated Temperature: | 250C |

