All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ 300v rubber tinned copper wire ] match 303 Products.
UL20262 FEP Multi Core Wire 300V 200C High Temperature with Tinned Copper Conductor for UAV Robot and 3D Printer Wiring
| Conductor Material: | Tinned Copper |
|---|---|
| Diameter Options: | 2X22, 2X18, 2X20, 3X18, 3X20, 3X22, 4X18, 4X20, 4X22, 5X18, 5X20, 5X22, 6X18, 6X20, 6X22, 7X18, 7X20, 7X22 |
| Insulation Material: | FEP |
Silicone Rubber Fiberglass Insulated Copper Wire UL3122 300V 200C UL 758 Standard
| Voltage: | 300V |
|---|---|
| Temperature: | 200C |
| Insulation: | Silicone Rubber And Fiberglass Braiding |
UL3140 20AWG 150C Silicone Insulated Wire 305m/ Roll Tinned Copper Cable
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 300V |
| Rated Temperature: | 150C |
200C UL3241 Fiberglass Insulated Copper Wire 305m/ Roll High Temp Silicone Cable
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 300V |
| Rated Temperature: | 200C |
UL3222 Lighting 305m/ Roll Silicone Flexible Cable 150C Nickel Plated Copper Wire
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 300V |
| Rated Temperature: | 150C |
UL3222 Lighting 305m/ Roll Silicone Flexible Cable UL758 Nickel Plated Copper Wire
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 300V |
| Rated Temperature: | 150C |
600V 150C Tinned Copper XLPE Insulated Wire Copper Conductor For UAV Heater
| MATERIAL: | XLPE+ TINNED COPPER |
|---|---|
| CONDUCTOR: | TINNED COPPER |
| STANDARD: | UL758 |
electrical flexible Wire UL3122 20awg 18awg 16awg for home appliance
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 26AWG-16AWG, 0.3-1.25mm |
20AWG Fiberglass Insulated Copper Wire UL3069 For UAV
| Product Name: | UL3069 |
|---|---|
| Insulation: | Silicone Rubber |
| Conductor: | Tinned Copper |
Fiberglass Braided Silicone Insulated Wire UL3122 0.3-1.25sqmm Tinned Copper Conductor
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 26AWG-16AWG, 0.3-1.25mm |

