All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ 300v flexible insulated wire ] match 271 Products.
silicone rubber insulated wire 12-30AWG for electrical appliance with blace red color
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 600V |
| Rated Temperature: | 200C |
UL3219 0.78mm Silicone Rubber Insulated Wire 150C Nickel Copper Wire
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 300V |
| Rated Temperature: | 150C |
13 Awg 2.5mm Silicone Rubber Insulated Wire 100m Length For 300v/600v Applications
| Stranding: | 7x0.2mm |
|---|---|
| Oil Resistance: | Good |
| Size: | 2.5mm |
UL3136 silicone rubber insulated wire Tinned Copper For Lighting with black color
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 300V |
| Rated Temperature: | 150C |
30AWG 150C VDE Silicone Insulated Wire UL3132 Tinned Copper Conductor Cable
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 300V |
| Rated Temperature: | 150C |
26AWG Fiberglass FT2 Flame Flexible Electrical Wire UL3122 Stranded
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone Rubber Extruded |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
Durable 13 Awg Silicone Rubber Insulated Wire 100m Length
| Oil Resistance: | Good |
|---|---|
| Size: | 2.5mm |
| Conductor: | Copper |
2.5 Mm Silicone Rubber Insulated Wire For High Voltage Applications
| Color: | Red |
|---|---|
| Wire Type: | Insulated |
| Ozone Resistance: | Good |
2.5 Mm Silicone Rubber Insulated Wire For High Voltage Applications
| Color: | Red |
|---|---|
| Wire Type: | Insulated |
| Ozone Resistance: | Good |
Durable 13 Awg Silicone Rubber Insulated Wire 100m Length Good Oil Resistance
| Oil Resistance: | Good |
|---|---|
| Size: | 2.5mm |
| Conductor: | Copper |

