All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ 300v flexible insulated wire ] match 271 Products.
E239689 26AWG FEP Insulation Wire UL1332 Nickel Plated Copper Conductor
| Product Name: | UL1332 26AWG FEP Insulation Wire Coated Wire |
|---|---|
| Color: | All Colors |
| Conductor: | Nickel-plated Copper |
7.3N/mm2 Flame Retardant FEP Insulated Wire With Wide Temperature Range
| Color: | White |
|---|---|
| Tensile Strength: | 7.3N/mm2 |
| Product Name: | FEP Insulated Wire |
UL VW-1 Copper Conductor FEP Insulated Wire -60℃ To 200℃ Temperature Range
| Insulation Thickness: | 0.25mm |
|---|---|
| Conductor: | Copper |
| Temperature Range: | -60℃~200℃ |
Nickel Plated FEP Insulation Wire E239689 UL1332 26AWG Copper Conductor
| Product Name: | UL1332 26AWG FEP Insulation Wire Coated Wire |
|---|---|
| Color: | All Colors |
| Conductor: | Nickel-plated Copper |
E239689 UL1332 26AWG FEP Insulation Wire Coated Nickel Plated Copper Conductor
| Product Name: | UL1332 26AWG FEP Insulation Wire Coated Wire |
|---|---|
| Color: | All Colors |
| Conductor: | Nickel-plated Copper |
Reach Insulated Wire 22AWG Wire High Temperature Wire 450C
| Item: | Mica Insulated Wire |
|---|---|
| Insulation: | Mica + Glass |
| Conductor: | Nickel-plated Copper |
High Elongation FEP Insulated Electric Wire 300V UL VW-1 Flammability
| Flammability: | UL VW-1 |
|---|---|
| Color: | White |
| Voltage Rating: | 300V |
UL3223 150C Fiberglass Silicone Insulated Wire 300V For Electrical Appliance
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 300V |
| Rated Temperature: | 150C |
Flexible VDE 150mm Fiberglass Insulated Copper Wire 300V
| Insulation: | Fiberglass |
|---|---|
| Coating: | Silicone Rubber |
| Conductor: | Tinned Copper |
UL3223 150C Silicone Insulated Wire 300V Nickel Plated Copper Wire
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 300V |
| Rated Temperature: | 150C |

