All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ 300v flexible insulated wire ] match 271 Products.
VDE Silicone Flexible Insulated Wire 26AWG 0.48mm Rubber Fiberglass Braiding Cable
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 250C |
| Delivery Time: | 7-15 Days |
Flame Retardant Silicone Insulated Wire Oil Resistance 300V
| Voltage Rating: | 300V/600V |
|---|---|
| Size: | 2.5mm |
| Wire Type: | Insulated |
22AWG 300V UL3122 Flexible Silicone Insulated Wire FT2 Flame
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone Rubber Extruded |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
UL3122 300V 26AWG Stranded Silicone Insulated Wire FT2 flame Test
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone Rubber Extruded |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
Multi - Colors Flexible Insulated Wire E239689 UL 1592 FEP Insulation Long Lifespan
| Product Name: | UL 1592 FEP Insulation High Temperature L Resistance Electric Hook-up Wire |
|---|---|
| Color: | All Colors |
| Conductor: | Nickel-plated Copper |
UL 3122 300V 24AWG 7/0.16mm Insulated Wire Cable Thermoplastic Slicone wire
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone Rubber Extruded |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
UL3122 20AWG Insulated Wire Cable Thermoplastic Slicone wire yellow red green
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone Rubber Extruded |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
300V 150C Flexible Electrical Wire UL1333 26AWG FEP Insulated Wire
| Product Name: | UL1333 26AWG FEP Insulation Wire Coated Wire |
|---|---|
| Color: | All Colors |
| Conductor: | Nickel-plated Copper |
7.3N/Mm2 Tensile Strength FEP Insulated Wire 0.25mm Insulation Thickness
| Insulation Thickness: | 0.25mm |
|---|---|
| Impedance: | ≤20Ω/km |
| Flammability: | UL VW-1 |
Temperature Resistant 7.3N/mm2 FEP Insulated Wire White Color 0.25mm Insulation
| Temperature Range: | -60℃~200℃ |
|---|---|
| Tensile Strength: | 7.3N/mm2 |
| Resistance: | ≤2.5Ω/km |

