All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ 200 fep wire ] match 212 Products.
UL3122 Fiberglass Braided Wire with 300V Rated Voltage and 200C High Temperature Silicone Rubber Insulation and Tinned Copper Conductor
| Conductor Material: | Tinned Copper |
|---|---|
| Diameter: | 16 AWG, 18 AWG, 20 AWG, 22 AWG, 24 AWG, 1.25mm2, 0.5mm2, 0.75mm2, 1.5mm2 |
| Insulation Material: | Silicone Rubber |
UL3074 12AWG 200C 600V High Temperature Silicone Fiberglass Braided Wire for Oven and Deep Fryer
| Conductor Material: | Copper |
|---|---|
| Diameter: | 12 AWG |
| Insulation Material: | Silicone |
UL3075 10AWG Silicone Fiberglass Braided Wire with 600V Rated Voltage and 200C Temperature Rating for Industrial Heaters
| Conductor Material: | Copper |
|---|---|
| Wire Diameter: | 10AWG |
| Insulation Material: | Rubber |
High Temperature FEP Insulated Wire Harness 200 Degree 30 AWG
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200C |
| Delivery Time: | 7-15 Days |
High Temperature FEP Insulated Wire Harness 200 Degree 30 AWG
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200C |
| Delivery Time: | 7-15 Days |
Home Appliance Conne Fiberglass Silicone Rubber Cable Heat Resistance 16 AWG
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Copper |
| Application: | Various |
High Temp Silicone Rubber Insulated Wire Flexible UL3241 Moisture Proof
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Conductor: | Nickel-plated Or Silver Plated Copper Wire |
600V 150C Silicone Rubber Insulated Cable UL3134 Tinned Copper
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
600V 150C Tinned Copper XLPE Insulated Wire Copper Conductor For UAV Heater
| MATERIAL: | XLPE+ TINNED COPPER |
|---|---|
| CONDUCTOR: | TINNED COPPER |
| STANDARD: | UL758 |
Flexible Battery Cable 200C High Temperature 600V Rated Voltage with Tinned Copper Conductor
| Conductor Material: | Tinned Copper Wire |
|---|---|
| Diameter: | 1 AWG, 2 AWG, 4 AWG, 6 AWG, 10 AWG, 8 AWG, 12 AWG, 14 AWG, 16 AWG, 18 AWG, 0AWG, 1/0AWG, 2/0AWG, 3/0AWG, 4/0AWG, 25mm@, 35mm2, 50mm2, 75mm2, 90mm2, 120mm2, 150mm2, 200mm2, 240mm2, 300mm2, 400mm2 |
| Insulation Material: | Silicone |

