All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ ul1331 fep wires ] match 9 Products.
UL1331 FEP wires 600v 150C 26AWG FT2 black heating home appliance lighting
| Product Name: | FEP Wires |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Insulation: | FEP Wires Rubbe Insulation Cable |
fep wire and cable insulated wire UL1331 different colors for options
| Insulation: | FEP |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 30AWG-4/0AWG |
14awg high temperature UL1331 Insulated Wire for electric oven
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Insulation: | FEP |
UL1331 150C FEP Insulated Wire Copper Electric Wire For Electronic Appliances
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150 Degree |
| Delivery Time: | 7-15 Days |
Coated Flexible Insulated Wire E239689 UL1331 26AWG FEP With UL Approval
| Product Name: | UL1331 26AWG FEP Insulation Wire Coated Wire |
|---|---|
| Color: | All Colors |
| Conductor: | Nickel-plated Copper |
Home appliance lead wire insulated wire cable UL1331 300V 150C
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150C |
| Insulation: | FEP |
Black UL758 AWM1331 FEP Insulated Wire 20AWG 600V/150C For Heater
| Product Name: | FEP Wires |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Insulation: | FEP Insulation Cable |
AWM1331 Internal Insulation Wires White Tinned Copper Wire Used For Home Kitchen
| Insulation: | FEP |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper Wire |
| OD: | 1.30-15.54 Mm |
Automobile lead wires insulated wire take care for your safty
| Voltage: | 300V |
|---|---|
| Temperature: | 200C |
| Insulation: | FEP |
1

