All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ uav light silicone insulated copper wire ] match 131 Products.
26AWG Pvc Insulated Cable UL1015 600V 105C Fire Resistant Cable
| Product Name: | PVC Wire |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Insulation: | PVC |
26AWG Pvc Insulated Cable UL1015 600V 105C Fire Resistant Cable
| Product Name: | PVC Wire |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Insulation: | PVC |
PFA UL1726 Flexible Insulated Wire 305m/ Roll High Temperature Wire
| Product Name: | UL1726 Insulation High Temperature L Resistance Electric Hook-up Wire |
|---|---|
| Color: | All Colors |
| Conductor: | Nickel-plated Copper |
300V 150C Flexible Electrical Wire UL1333 26AWG FEP Insulated Wire
| Product Name: | UL1333 26AWG FEP Insulation Wire Coated Wire |
|---|---|
| Color: | All Colors |
| Conductor: | Nickel-plated Copper |
VDE0250 Certified 750V 200C High Temperature FEP Insulated Power Cable for Industrial Machines and UAV Robots
| Conductor Material: | Copper |
|---|---|
| Diameter: | 2X0.5, 2X0.75, 2X1.00, 2X1.5, 2X2.00, 2X2.50, 3X0.50, 3X0.75, 3X1.00, 3X1.50, 3X2.00, 3X2.50, 4X0.50, 4X0.75, 4X1.00, 4X1.50, 4X2.00, 4X2.50 |
| Insulation Material: | FEP |
200C UL758 High Voltage Electrical Wire UL1901 FEP Insulated Wire
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Insulation: | FEP |
UL1330 FEP Insulation high temperature appliance wire Tinned Copper Conductor 200C
| Product Name: | UL1330 30AWG FEP Insulation Wire Coated Wire |
|---|---|
| Color: | All Colors |
| Conductor: | Nickel-plated Copper |
UL3122 Fiberglass Braided Wires Silicone Rubber Insulation 305m/Roll
| Model: | UL3122 |
|---|---|
| Insulation: | Silicone Rubber |
| Jacket: | Fiberglass |
VDEH05S-K CCC Silicone Rubber Insulation Wire 450 750V 180C For Electric
| Rated Voltage: | 450/750V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 180C |
| Applications: | Heater/motor&generator/UAV/robot/industrial Power Etc |
UL3135 VDE 200C 600V Tinned Copper Cable Silicone Rubber Insulated Wire 305m/ roll
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 600V |
| Rated Temperature: | 200C |

