All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ insulated resistance wire for industrial heater ] match 326 Products.
UL3222 Lighting 305m/ Roll Silicone Flexible Cable UL758 Nickel Plated Copper Wire
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 300V |
| Rated Temperature: | 150C |
UL3253 250C Nickel Plated Copper Cable 305m/ Roll Silicon Coated Wire
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 300V |
| Rated Temperature: | 250C |
600V 150C UL3137 silicon rubber wire Tinned Copper Electric wire for electrical appliance
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 600V |
| Rated Temperature: | 150C |
150C UL3133 Flexible Silicone Test Lead Tinned Copper Electrical Wire 305m/ Roll
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 600V |
| Rated Temperature: | 150C |
XLPE Insulated Wire UL3173 Oil Resistance Electric Cable For Generator Use Black
| Insulation: | XLPE |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Rated Voltage: | 600V |
UL3173 125C Home Appliance XLPE Insulated Wire For UAV Robot
| Insulation: | XLPE |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Rated Voltage: | 600V |
Silicone rubber insulated wire UL3123 20AWG electric wire 600V 150C
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 30AWG-16AWG |
UL3141 silicone rubber insulated wire home appliance lead wire
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Size: | 26-20AWG |
UL3074 12AWG 600V 200C Silicone Rubber Fiberglass Braided Copper Wire for Dehumidifier and Heaters
| Conductor Material: | Copper |
|---|---|
| Diameter: | 12 AWG |
| Insulation Material: | Rubber |
UL3137 600V 150C Tinned Copper Silicone Rubber Insulated Wire for Garment Steamers and Heaters
| Conductor Material: | Tinner Copper |
|---|---|
| Diameter: | 20 AWG, 22 AWG, 24 AWG, 26AWG |
| Insulation Material: | Silicone Rubber |

