All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ heat resistant thin insulated wire ] match 448 Products.
High Temp 22 Awg Electrical Wire , Heat Resistant Wire For Oven 450C 600V UL5335
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 450℃ |
| Insulation: | Glass |
Heat-Resistant UL3122 Silicone Insulated Copper Wire with 200C Rated Temperature and 300V Voltage for Home Appliances in 305 Meter Rolls
| Conductor Material: | Copper |
|---|---|
| Insulation Material: | Rubber |
| Rated Voltage: | 300 V |
Super Flexible Silicone Rubber Insulated Wire For Heater UL 3138 Abrasion Proof
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
CSA Silicone Rubber 0.5-4.0sqmm Flexible Insulated Wire UL3512
| Size: | 0.5-4.0sqmm |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Insulation: | Silicone Rubber |
12 Awg Flexible Silicone Rubber Insulated Wire For Home Appliance UL 3134
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
14 AWG Flexible Silicone Rubber Insulated Wire For Home Appliance UL 3134
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
16 AWG Flexible Silicone Rubber Insulated Wire For Home Appliance UL 3134
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
The 14Awg 41/0.254mm Flexible Silicone Rubber Insulated Wire For Home Appliance UL 3134
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
14 AWG Flexible Silicone Rubber Insulated Wire For Home Appliance UL 3134
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
18 Awg Flexible Silicone Rubber Insulated Wire For Home Appliance UL 3134
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |

