All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ heat resistant thin insulated wire ] match 448 Products.
CSA UL3135 Silicone Flexible Insulated Wire 16AWG 305M/ Roll
| Product Name: | UL3135 |
|---|---|
| Color: | Black White Red |
| Insulation: | Silicone |
150C UL Silicone Insulated Wire 305m/ Roll Tinned Copper Wire UL3239 6KV 10KV
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 300V |
| Rated Temperature: | 150C |
200C 30KV Soft Silicone Rubber Insulated Wire UL3239 Customized Color
| Rated Voltage: | 3KV, 6KV,10KV,20,KV,30KV |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Conductor: | Tinned Copper |
High Voltage FEP Insulated Wire Lead , insulated copper wire UL3239 15KV 200 Degree
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | FEP |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
300v 200c Degree UL1332 Tinned Copper FEP Insulated Wire
| Band: | Mysun |
|---|---|
| Conductor Type: | Stranded/Solid |
| Application: | Heating,electrical Appliance,home Appliance |
30AWG 150C VDE Silicone Insulated Wire UL3132 Tinned Copper Conductor Cable
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 300V |
| Rated Temperature: | 150C |
26awg XLPE 150C 600V Silicone Insulated Wire UL3134 Tinned Copper Conductor Wire
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 600V |
| Rated Temperature: | 150C |
UL3140 20AWG 150C Silicone Insulated Wire 305m/ Roll Tinned Copper Cable
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 300V |
| Rated Temperature: | 150C |
UL3223 150C Silicone Insulated Wire 300V Nickel Plated Copper Wire
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 300V |
| Rated Temperature: | 150C |
250C High Temperature Electrical Wire UL3251 Silicone Rubber Insulated Wire
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 600V |
| Rated Temperature: | 250C |

