All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ heat resistant electrical cable ] match 334 Products.
Electronic FEP Insulated Wire Tinned Copper Conductor UL1592 For Lighting
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Stranded Tinned Copper |
| Application: | Heating,Industrial,electrical Appliance,Wiring,home Appliance |
200C 600V High Temperature Silicone Battery Cable with Tinned Copper Conductor
| Conductor Material: | Tinned Copper Wire |
|---|---|
| Diameter: | 1 AWG, 2 AWG, 4 AWG, 6 AWG, 10 AWG, 8 AWG, 12 AWG, 14 AWG, 16 AWG, 18 AWG, 0AWG, 1/0AWG, 2/0AWG, 3/0AWG, 4/0AWG, 25mm@, 35mm2, 50mm2, 75mm2, 90mm2, 120mm2, 150mm2, 200mm2, 240mm2, 300mm2, 400mm2 |
| Insulation Material: | Silicone |
High Temperature PFA Insulated Wire Nickel Plated Copper Cable 1AWG For Motor
| Product Name: | PFA Wire |
|---|---|
| Rated Voltage: | 450/750V |
| Conductor: | Nickel Copper |
VDE8298 PFA Insulated Nickel Plated Copper Wire Cables 1.25mm For UAV
| Product Name: | PFA Wire |
|---|---|
| Rated Voltage: | 450/750V |
| Conductor: | Nickel Copper |
300V UL VW-1 FEP Insulated Cable Tensile Strength White Cable for Electrical Applications
| Tensile Strength: | 7.3N/mm2 |
|---|---|
| Elongation: | ≥200% |
| Color: | White |
300V FEP Insulated Wire Robot / Heater / UAV FEP cable insulation
| Voltage Rating: | 300V |
|---|---|
| Elongation: | ≥200% |
| Conductor: | Copper |
Ultra Flexible Silicone Insulated Wire Heat Proof Cable For Home Appliance UL3135
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Copper |
| Application: | Various |
26AWG Pvc Insulated Cable UL1015 600V 105C Fire Resistant Cable
| Product Name: | PVC Wire |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Insulation: | PVC |
UL3135 Silicone Rubber Insulated Heating Wire High Temperature Tinned Copper
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Copper |
| Application: | Various |
26 AWG Heat Proof Silicone Rubber Insulated Wire Cable For Home Appliance UL3135
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Copper |
| Application: | Various |

