All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ ul758 high voltage electrical wire ] match 385 Products.
Fiberglass Insulated Copper Wires for Heater Use 22AWG
| Item: | Fiberglass Braided Wire |
|---|---|
| Insulation: | Silicone Rubber+fiberglass |
| Conductor: | Tinner Copper |
10AWG Silicone Rubber Wire 1050/0.08 Tinned Copper UL758
| Conductor Material: | Tinned Copper Wire |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone Rubber |
| Rated Voltage: | 600V |
Silicone Rubber coated UL3512 0.5-4.0sqmm Electrical Flexible Insulated Wire
| Size: | 0.5-4.0sqmm |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Insulation: | Silicone Rubber |
Coffee Machine Electrical XLPE Wires 24AWG 11/0.16 VW-1 600 / 750v Rated Voltage
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Blue |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
CCC Automobiles FEP Copper Wire 30awg UL1332 200V CSA FEP Insulated Cable
| Band: | Mysun |
|---|---|
| Certification: | CSA/UL/CCC/VDE/ISO |
| Application: | Heating,electrical Appliance,home Appliance |
22 Awg Silicone Fiberglass Insulated Copper Wire UL 3122 High Temperature Resistant
| Voltage: | 300V |
|---|---|
| Temperature: | 200C |
| Insulation: | Silicone Rubber |
XLPE Hook Up Wire For Industrial Machine 18AWG 0.30-7.60mm Diameter
| Item: | XLPE Hook Up Wire |
|---|---|
| Rated Voltage: | 600-750V |
| Rated Temperature: | 150℃ |
18AWG Electrical Silicone Insulated Wire UL3367 Standard For Heaters 305 Per Roll
| Item: | Silicone Insulated Wire |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| OD: | 1.38-2.07 Mm |
CSA Silicone Rubber 0.5-4.0sqmm Flexible Insulated Wire UL3512
| Size: | 0.5-4.0sqmm |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Insulation: | Silicone Rubber |
300V UL1858 FEP Insulated Wire 20AWG For Motor Electric Cars
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Accept Customized |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |

