All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ silicone rubber cables for robot ] match 114 Products.
600V 150C UL3137 silicon rubber wire Tinned Copper Electric wire for electrical appliance
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 600V |
| Rated Temperature: | 150C |
Nickel copper Electrical Wire UL3251 Silicone Rubber Insulated Wire with red black white color
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 600V |
| Rated Temperature: | 250C |
UL3136 silicone rubber insulated wire Tinned Copper For Lighting with black color
| Insulation: | Silicone Rubber |
|---|---|
| Rated Voltage: | 300V |
| Rated Temperature: | 150C |
AWM3122 high temperature resistant cable Silicone Fiber Glass Sleeving Customize for Different Vol
| Item: | Fiberglass Braided Wire |
|---|---|
| Insulation: | Silicone Rubber+fiberglass |
| Conductor: | Tinner Copper |
150C Stranded 22AWG 600V Silicone Electrical Wires UL758 For LED Lighting
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Blue/White/Red/Brown/Yellow/Green/Yellow Green/Black |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
UL3122 flexible silicone electrical wire for electrical wire with red black white color
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone Rubber Extruded |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
UL3122 Tinner Copper Insulated Wires 300V 200℃ UL758 For Linghting
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200℃ |
| Standard: | UL758 |
UL3135 600V Factory Supply Industrial Machine Electrical Heating Element Silicone Insulated Copper Wire Cable
| Name: | High Voltage Silicone Wire |
|---|---|
| Conductor Type: | Stranded |
| Application: | Home Appliance,Headlamp |
VDE0250 Certified 750V 200C High Temperature FEP Insulated Power Cable for Industrial Machines and UAV Robots
| Conductor Material: | Copper |
|---|---|
| Diameter: | 2X0.5, 2X0.75, 2X1.00, 2X1.5, 2X2.00, 2X2.50, 3X0.50, 3X0.75, 3X1.00, 3X1.50, 3X2.00, 3X2.50, 4X0.50, 4X0.75, 4X1.00, 4X1.50, 4X2.00, 4X2.50 |
| Insulation Material: | FEP |
AWM3135 High Temperature Electrical Ultra Flexible Silicone Insulated Wire Heat Proof
| Name: | High Voltage Silicone Wire |
|---|---|
| Conductor Type: | Stranded |
| Application: | Home Appliance,Headlamp |

