All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ insulated resistance wire ] match 1187 Products.
2.0mm VDE High Temperature Silicone Cable 180C For Heater
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Yellow Green |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
High Temperature resistance Flexible Tubing 600V UL1441 standard
| Product Name: | S.R. Tubing |
|---|---|
| Rated Voltage: | 600V |
| Rated Temperature: | 200°C |
600V 13AWG UL3071 Nickel Copper Braided Cable Stranded Fiberglass
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Insulation Material: | Silicone Rubber |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
28AWG Single Core Silicone XLPE Cable 305m/Roll For LED Lighting
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Blue |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
UL3948 Silicone Rubber Cables 600v 200C 18AWG FT2 Home Appliance Uav Lighting
| Product Name: | Silicone Rubber Cables |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper |
| Insulation: | Silicone Rubbe Insulation Cable |
200C 600V High Temperature Silicone Battery Cable with Tinned Copper Conductor
| Conductor Material: | Tinned Copper Wire |
|---|---|
| Diameter: | 1 AWG, 2 AWG, 4 AWG, 6 AWG, 10 AWG, 8 AWG, 12 AWG, 14 AWG, 16 AWG, 18 AWG, 0AWG, 1/0AWG, 2/0AWG, 3/0AWG, 4/0AWG, 25mm@, 35mm2, 50mm2, 75mm2, 90mm2, 120mm2, 150mm2, 200mm2, 240mm2, 300mm2, 400mm2 |
| Insulation Material: | Silicone |
600V UL758 PVC Sheathed Cable OD 10.66mm 105C UL1015 Pvc Flexible Cable
| Insulation: | PVC |
|---|---|
| Conductor: | Tinned Copper Wire |
| OD: | 1.90-10.66mm |

