All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ fep cable insulated wire ] match 399 Products.
100m/ Roll UAV 125C 600V XLPE Hook Up Wire UL3196 XLPE Insulation Cable
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 125C |
| Standard: | UL758 |
UL591 150C Coated FEP Insulated High Temperature Hook Up Wire 28 AWG
| Rated Voltage: | 300V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 150 Degree |
| Delivery Time: | 7-15 Days |
UAV Heater Fiberglass Insulated Copper Wire 30AWG Silicone Rubber UL3068
| Product Name: | UL3068 |
|---|---|
| Insulation: | Silicone Rubber Fiberglass Braided |
| Conductor: | Tinned Copper |
30AWG UL3271 XLPE Insulation Lead Tinned Copper Conductor
| Product Name: | UL3271 |
|---|---|
| Insulation: | XLPE |
| Conductor: | Tinned Copper |
XLPE Insulation Lighting Hook Up Wire UL3271 Lead Tinned Copper Conductor Red
| Product Name: | UL3271 |
|---|---|
| Insulation: | XLPE |
| Conductor: | Tinned Copper |
Silicone Rubber Fiberglass Insulated Copper Wire UL3122 300V 200C UL 758 Standard
| Voltage: | 300V |
|---|---|
| Temperature: | 200C |
| Insulation: | Silicone Rubber And Fiberglass Braiding |
UL Standard Battery Connection Cable High Temperature High Voltage Silicone Wire for New Energy Applications
| Conductor Material: | Copper |
|---|---|
| Diameter: | 2 AWG, 1 AWG, 4 AWG, 6 AWG, 8 AWG, 10 AWG, 12 AWG, 14 AWG, 16 AWG, 18 AWG, 20 AWG, 25mm2, 35mm2, 50mm2, 75mm2, 90mm2, 120mm2, 240mm2, 400mm2 |
| Insulation Material: | Silicone |
Industrial Fiberglass Braided Wire Silicone Rubber Insulation 600V 200C
| Rated Voltage: | 600V |
|---|---|
| Rated Temperature: | 200C |
| Insulation: | Silicone Rubber |
UL3122 Fiberglass Braided Wire with 300V Rated Voltage and 200C High Temperature Silicone Rubber Insulation and Tinned Copper Conductor
| Conductor Material: | Tinned Copper |
|---|---|
| Diameter: | 16 AWG, 18 AWG, 20 AWG, 22 AWG, 24 AWG, 1.25mm2, 0.5mm2, 0.75mm2, 1.5mm2 |
| Insulation Material: | Silicone Rubber |

