All Products
-
Flexible Insulated Wire
-
Silicone Insulated Wire
-
Fiberglass Insulated Copper Wire
-
Battery Cable
-
Insulated Wire
-
XLPE Hook Up Wire
-
Silicone Rubber Insulated Wire
-
Fiberglass Braided Wire
-
PVC Insulated Copper Wire
-
Mica Insulated Wire
-
Electrical Wiring Harness
-
Custom Electrical Wire
-
High Temperature Flexible Tubing
-
FEP Insulated Wire
-
PFA Insulated Wire
-
Rudy MullerMysun is a very good company, people are very kind,products are very very good! -
Joe RobinsonThe quality and the price of your product is very competitive on the market -
Diego CuellarYour goods are superior in quality compared with those of other manufacturers.
Contact Person :
Peter Sun
Phone Number :
0086-13823381460
Keywords [ 1 25mm insulated copper wire cables ] match 80 Products.
VDE8298 PFA Insulated Nickel Plated Copper Wire Cables 1.25mm For UAV
| Product Name: | PFA Wire |
|---|---|
| Rated Voltage: | 450/750V |
| Conductor: | Nickel Copper |
UL3122 1.25mm Fiberglass Insulated Copper Wire 300V 18AWG For Robot
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Color: | Green |
| Usage: | Widely Used In Home Appliance ,lighting ,heater,motor & Generator,UAU,robot,industrial Power Etc |
Flexible VDE 150mm Fiberglass Insulated Copper Wire 300V
| Insulation: | Fiberglass |
|---|---|
| Coating: | Silicone Rubber |
| Conductor: | Tinned Copper |
Copper UL3135 22Awg Round Silicone Insulated Wire 200c
| Model: | UL3135 |
|---|---|
| Conductor: | Tinner Copper |
| Rated Voltage: | 600V |
Fiberglass Insulated Copper Wires for Heater Use 22AWG
| Item: | Fiberglass Braided Wire |
|---|---|
| Insulation: | Silicone Rubber+fiberglass |
| Conductor: | Tinner Copper |
Copper Conductor 0.25mm Insulation FEP Wire 300V Voltage Rating Tensile Strength
| Conductor: | Copper |
|---|---|
| Insulation Thickness: | 0.25mm |
| Elongation: | ≥200% |
High Elongation FEP Insulated Electric Wire 300V UL VW-1 Flammability
| Flammability: | UL VW-1 |
|---|---|
| Color: | White |
| Voltage Rating: | 300V |
0.25mm Insulation FEP Wire Range -60℃~200℃ for Industrial Usage
| Flexibility: | ≥3D |
|---|---|
| Elongation: | ≥200% |
| Material: | FEP |
FEP Insulated Electric Wire Temperature Range -60℃~200℃ White 2.5mm Outer Diameter
| Conductor: | Copper |
|---|---|
| Capacitance: | ≤50pF/m |
| Product Name: | FEP Insulated Wire |
UL3135 Silicone Rubber Heat Resistance Insulated Heating Wire Tinned Copper 22 AWG
| Conductor Type: | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material: | Copper |
| Application: | Various |

